سوالات متداول در زمینه جراحی بینی و صورت

سوالات خود در زمینه جراحی بینی و صورت را از دکتر کاظمی بپرسید

اگر سوالی دارید که در لیست زیر نیست اینجا مطرح کنید

 • ایا بینی عمل شده میتواند مبارزات رزمی تکواندو کند

  با سلام از سوال بسیار زیبای شما  متشکرم خیر به هیچ وجه بعد از جراحی بینی نباید ورزش رزمی مانند تکواندو انجام دهید ولی ورزش معمولی و نرمش مشکلی ندارد
 • ایا درجراحی بینی برای دختران زیر 18 سال بعد عمل بینی به شکل اول خود بر نمی گردد؟

  از زمانی که 17 سال تمام شود می توان اقدام به عمل جراحی بینی کرد و هیچ مشکلی هم پیش نخواهد آمد. اما قبل از 17 سالگی بدلیل اینکه رشد بینی هنوز کامل نشده، عمل جراحی بینی پیشنهاد نمیشود.
 • سلام من متولد شهریور 75 هستم مهر91عمل بینی انجام دادم امکان بازگشت هست؟ دخترم

  با سلام اگر عمل خوب انجام شده نه باز گشتی وجود ندارد و نتیجه می ماندبا تشکر
 • با سلام آیا برای عمل ترمیمی همان مقدمات عمل اول باید انجام شود؟یعنی دوباره باید آزمایش و عکس آتلیه بگیریم؟سوال بعدی اینه که آیا بعداز عمل ترمیمی دوباره باید 6ماه ورمهای آن را تحمل کنیم و 2ماه دوباره چسب بزنیم؟

  با سلام حتما باید عکس بگیرید در مورد ورم بسته به میزان ترمیم دارد اگر استخوانها  دستکاری شود ورم زیاد است و باید دو ماه چسب بزنید در غیر این صورت مدت چسب زدن کوتاه تر است با تشکر
 • سلام پوست فوق العاده چرب و با منافذ دارم و نیاز به شستشوی روزانه (حداقل دو بار) اما جنس بینیم استخوانی هستآیا میتونم کاندیدای جراحی باشم؟

  با سلام شما می توانید عمل کنید منتها بعد عمل دفعات نیاز به تعویض چسب شما در هفته نسبت به افراد معمولی بیشتر است
 • آیا عمل رینوپلاستی را در فصل زمستان هم می توان انجام داد؟

  بله در فصل زمستان هم میتوان برای عمل جراحی زیبایی بینی اقدام کرد و تفاوتی با فصل تابستان ندارد. فقط ممکن است آبریزش بینی کمی بیشتر باشد که با تجویز قرص لوراتادین (هر شب یک عدد) کنترل می شود.
 • هزینه عمل جراحی بینی چقدر است؟

  جراحی زیبایی بینی در سالهای اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و متقاضیان این جراحی در بین مردان و زنان ایرانی به صورت تصاعدی افزایش می یابد. افراد از طبقات مختلف خواستار این عمل هستند که این عمل با قیمت های مختلف در تهران پایتخت زیبایی خاورمیانه انجام می شود.

  این قیمت از یک میلیون تومان در بیمارسنانهای آموزشی تهران توسط رزیدنت ها تا بیست و پنج میلیون تومان توسط بعضی از جراحان معروف تهران متغیر است. اصطلاح nose job در زبان انگلیسی اشاره به نوعی تجارت در جهت جراحی بینی می باشد که متاسفانه در سالهای اخیر رواج پیدا کرده است. یک جراحی بینی استاندارد و با کیفیت حدود 1.5 تا دو ساعت طول می کشد به نظر میرسد هزینه منطقی برای این جراحی عددی بین سه تا چهار میلیون با هزینه کلینیک و اتاق عمل باشد که در کلینیک دکتر کاظمی حدود همین قیمت بسته به نوع عمل اعمال می شود.

  البته قطعا اعمال رویژن یا همان مجدد که در جای دیگر عمل اول انجام شده و عمل مجدد توسط دکتر کاظمی انجام می شود سخت تر است و مدت بیشتری می طلبد.

  درضمن ویزیت های قبل و بعد از عمل در کلینیک دکتر کاظمی رایگان می باشد.
 • بارداري چه مدت بعد از عمل ميتواند باشد؟

  برای اقدام به بارداری باید 6 ماه از عمل بگذرد.
 • من دو هفته پیش جراحی سپتوپلاستی انجام دادم، اما الان نخ های بخیه رو تو دماغم میبینم و گاهی از دماغم بیرون میان. لازمه به پزشکم مراجعه کنم؟در ضمن در طول روز نمیتونم به خوبی نفس بکشم

  معمولاً در سپتوپلاستی از نخ های ویکریل یا کرومیک استفاده می شود که خودبخود ظرف 3 تا 4 هفته می افتد. شستشو با سرم نرمال سالین روزی دو بار توصیه می شود. همچنین در ماه اول بعلت ورم ها تنفس کمی مشکل انجام میشود.
  درصورت ادامه یافتن مشکلات بهتر است به پزشک معالج خود مراجعه کنید.
 • در تجربیات شما در کلینیک زیبایی دکتر کاظمی چند در صد بیماران از این عمل راضی هستند؟

  در حدود 95% بیماران رضایت کامل ازعمل جراحی بینی بدست می آورند. مابقی نیز در صورت عدم رضایت با اقدام به روتوش وعمل مجدد تا حد زیادی رضایت کسب می کنند. میزان بالای موفقیت این عمل و عوارض کم و راحتی عمل امروزه باعت شده است تعداد متقاضیان زیاد باشد و جراحان ایرانی با تجربه ترین جراحان جهان در این عمل هستند.
 • کرختی و بیحسی در کدام روش جراحی بینی بیشتر است و آیا دائمی است؟

  در روش باز جراحی بینی ابتدا کمی کرختی روی بینی ایجاد می شود که اینها تماما ظرف یک ماه از بین می رود.
 • آیا بعد از عمل جراحی بینی مشکل بویایی به وجود می آید؟

  در موارد کمی به علت التهاب بعد از عمل بینی گرفتگی بینی و مشکل بویایی به وجود می آید که معمولا ظرف 3 ماه از بین می رود.
 • آیا بیماران بعد از عمل جراحی بینی می توانند ورزش کنند؟

  تا یک ماه اول بعد عمل زیبایی بینی از ورزشهای سنگین بایستی اجتناب شود اما نرمش و ورزشهای سبک بعد از هفته اول ممکن است. شنا کردن بایستی تا یک ماه بعد از عمل به تعویق بیافتد.
 • در صورت نیاز به عمل مجدد بینی یا روتوش شما چه زمانی را توصیه می کنید؟

  در مواردی که بیمار از عمل زیبایی بینی خود راضی نباشد یا مشکل خاصی مانند برجستگی، فرورفتگی، کجی، بزرگی نوک بینی باشد عمل مجدد توصیه می شود و بهترین زمان آن 6 ماه تا یک سال بعد از عمل اول است.
 • در کلینیک دکتر کاظمی بیشتر از چه تکنیکی در جراحی بینی بهره می برید؟

  به طور کلی دو نوع تکنیک در عمل بینی وجود دارد یکی باز و دیگری بسته. در تکنیک بسته برشها از داخل بینی و از طریق سوراخ های بینی است ولی دید جراح محدود است اما در تکنیک باز برش از طریق پوست درست در وسط کولوملا می باشد
  در این تکنیک پوست بالا میرود و دید وسیعی برای جراح ایجاد می شود جراح با دو دست اقدام به جراحی می کند. تمایل جراحان به تکنیک باز در سال های اخیر بسیار زیاد شده است دکتر کاظمی نیز اکثر عمل های خود را با تکنیک باز انجام می دهد.
 • آیا مردان کاندیدای مناسبی برای عمل زیبایی بینی هستند؟

  به طور کلی اختلالات شخصیتی مردان متمایل به عمل جراحی بینی بیشتر از خانمها می باشد و اختلالاتی مانند وسواس  در این گروه بیماران بیشتر است ولی به طور کلی اگر بیمار مرد از مشکل واضحی مانند کجی یا انحراف و مشکل تنفسی رنج ببرد با یک بررسی دقیق و مصاحبه مشخص قبل عمل میتواند اقدام به عمل کند.
 • در مورد نحوه ویزیت بعد از عمل جراحی بینی و زمانهای آن چه توصیه هایی دارید؟

  ویزیت بعد از عمل زیبایی بینی در یک ماه اول هر هفته و بعد از آن به ترتیب در ماه اول و 3 و6 و 9و 12(در سال اول) و سپس در ماه 18 و24 در سال دوم عمل می باشد. علت این ویزیت ها بررسی تغییرات بینی در طول زمان می باشد تا در صورت لزوم اقدامات لازم رخ دهد ولی معمولا نتیجه نهایی عمل در پایان سال اول مشخص می شود.
 • بعد از عمل جراحی بینی (راینوپلاستی) چه داروهائی باید مصرف شود؟

  در مورد داروهای لازم بعد از عمل جراحی بینی توافق قطعی بین جراحان وجود ندارد ولی به طور کلی معمولا یک آنتی بیوتیک (مانند سفالکسین) و یک آنتی هیستامین (مانند کلرفنیرامین و قرص سرماخوردگی بزرگسالان) ویک مسکن خفیف تجویز می شود.
 • آیا بیماران دچار کجی بینی و یا به اصطلاح deviated noseمیتوانند نتیجه مناسبی از عمل زیبایی بگیرند؟

  در این جا باید بگویم بینی های کج عمدتاً در اثر انحراف سپتوم یا تیغه وسط در جریان رشد یا ضربات در دوران کودکی و جوانی به وجود می آید. نکته مهم در جریان عمل این افراد تصحیح دقیق سپتوم یا تیغه وسط  وتقویت غضروف نوک بینی است ولی این افراد باید بدانند که درجات خفیف از انحراف بعد عمل معمولا می ماند، گرچه فرم ظاهری بینی بسیار از قبل عمل بهتر می شود و نتیجه کاملا قابل قبول است.
 • آیا جراحی بینی گوشتی موفقیت آمیز میباشد؟

  بینی های گوشتی نوعی از بینی می باشند که در منطقه خاورمیانه شایع می باشند. دراین بینی ها پوست ضخیم است و غضروف های بیمار ضعیف می باشد و در واقع علت بزرگی نوک بینی در این افراد ضخامت پوست میباشد. لذا جهت جراحی این افراد بایستی به مسئله تقویت غضروف ها و برداشتن چربی های محل توجه شود.
  در گذشته تضعیف غضروف ها استفاده می شد که به علت فیبروز پوست و بافت زیر جلدی منجر به اسکار و فرورفتگی و بد شکلی محل می شد. در ادامه بایستی بگویم درعمل این افراد اگر انتظارات بیمار مطابق با وضعیت بینی وعلی الخصوص نوک بینی باشد وتحمل زمان نسبتا طولانی افت ورم را داشته باشند با تکنیک تقویت غضروف، بیمار می تواند نتایج قابل قبولی (ولی نه مانند بیماران با پوست مناسب) داشته باشد.
 • آیا بر روی بینی که دچار مشکلات تنفسی از راه بینی است، می توان جراحی زیبایی بینی انجام داد؟

  در صورتی که پیش از جراحی، در حین عمل و پس از جراحی، تمامی شرایط لازم برای حفظ سلامت بینی از نظر تنفسی مورد توجه قرار گیرد، می توان حتی دراین حالات اقدام به جراحی بینی نمود. البته در این حالت جراح با مشکلات زیادی درعمل مواجه است که با تسلط خود بر مشکلات داخل بینی باید بتواند بر آنها فائق آید.
 • آيا عمل جراحی بينی با درد همراه است؟

  بر خلاف تصور، عمل جراحی زیبایی بينی با درد قابل توجهی همراه نيست.
 • آيا نوع بيني بر الگوي عمل تأثيري دارد؟

  بعضی بينی ها به بينی گوشتی معروفند كه مشخصه آنها بينی پهن با پوست ضخيم وبافت غضروفی ناچيز است. روش اصلاح اين گونه بينی ها با روش جراحی بينی های استخواني متفاوت است. درجراحی بينی گوشتی استفاده از روش هاي تقويت اسكلت بينی برای افزايش حمايت بافت های نرم بينی ضروری است و حتی جراحی این نوع بینی ها با استفاده از تکنیک های جدید با نتایج مطلوب همراه است.
 • آيا عمل جراحی زیبایی بينی در افراد مسن امكان پذير است؟

  اینجانب عمل جراحی بینی را به علت افت پوست در افراد بالای 50 سال توصیه نمیکنم در ضمن در افراد بالای 50 سال مشکلات زیادی از لحاظ قلبی و ریوی وعروقی معمولا وجود دارد لذا جراحی در این زمان سخت می شود.
 • چه سنی براي عمل جراحی زیبایی بينی مناسب است؟

  یکی از سوالاتی که به طور مکرر از دکتر کاظمی پرسیده می شود سن انجام عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی است باید خدمت شما عرض کنم از سن هفده سال تمام انجام رینوپلاستی ممکن است و بیشترین اعمال در دسته بیست تا سی سال است.
  امکان رینوپلاستی در سن بالا نیز حتی تا شصت سال نیز می باشد ولی در کلینیک ما برای افراد بالای پنجاه سال توصیه نمی کنیم زیرا پدیده پیری پوست و شل شدگی و افتادن بافت ها منجر به افتادگی نوک بینی و بد شکل شدن نوک بینی و بافت زیر جلدی می شود و در نتیجه عمل تاثیر منفی دارد لذا بهترین سن عمل جراحی بینی بیست تا سی سال است ول از هفده سالگی تا پنجاه سالگی نیز کاملا ممکن است.
 • آیا جراحی بینی فقط برای زیبا کردن آن انجام می شود ؟

  خیر، در مواردی مانند سرطانهای بینی و تومورهای این ناحیه نیزاز تکنیکهای راینوپلاستی برای برداشت تومور و یا خارج کردن ضایعاتی مانند کیست استفاده می شود.
 • عوارض عمل جراحی بینی (راینوپلاستی) چیست؟

  عمل جراحی زیبایی بینی (راینوپلاستی) مانند هر عمل دیگری می تواند عوارضی داشته باشد. به طور کلی 8 تا 15 درصد از کسانی که جراحی زیبائی بینی انجام می دهند رضایت کامل کسب نمی کنند و ناراضی هستند و این موضوع مهمترین عارضه عمل زیبائی بینی است.
  عوارض دیگر عبارتند از: چسبندگیهای داخل بینی و مشکلات تنفسی، بد شکلی پشت بینی و زینی شدن آن، نامنظمی خلف بینی، برداشت بیش از حد نوک بینی و غیر قرینه شدن آن.
 • بهترین نتیجه جراحی زیبایی بینی در چه پوستی به دست می آید؟

  پوست یکی از عوامل اصلی در نتیجه گیری عالی از جراحی زیبایی بینی (راینوپلاستی) است. پوست ضخیم مانند یک لاستیک عمل می کند و به خوبی به سر جای خود بر نمی گردد.
  پوست نازک نیز مانند یک پرده شفاف عمل کرده و نواقص زیر آن دیده می شود. بنابر این پوستی که ضخامت متوسط دارد بهترین نتیجه را در برخواهد داشت. توجه داشته باشید نتیجه نهائی عمل به پوست بیمار ونحوه کار جراح وابسته است.
 • راینوپلاستی مدرن چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

  در راینوپلاستی مدرن تکیه بر حفظ مخاط و تنفس بیمار است. در روشهای سنتی که با روش بسته عمل می شد، برش مخاطات باعث ایجاد چسبندگی و از بین رفتن تنفس می شدکه علت این مسأله آسیب منطقه دریچه بینی است.
  در تکنیک راینوپلاستی مدرن از روش باز استفاده می شود. ابتدا پوست بینی بالا برده شده و بنابر این با استفاده از دید مستقیم و نور زیاد هیچ آسیبی به مخاط درون بینی وارد نمی شود. لذا تنفس حفظ و ظاهر بینی به خوبی اصلاح می شود که حداکثر زیبائی را ایجاد می کند. منطقه نوک بینی منطقه ظریف وحساسی است و دستکاری آن دقت زیادی می طلبد. در روش بسته منطقه نوک بینی به دقت اصلاح نمی شود ولی در روش باز و مدرن این منطقه به خوبی اصلاح می شود که از مزایای روش مدرن و باز بر روش بسته می باشد.
BackToTop