بازدید: 4928 مرتبه
چاپ

استفاده از نرم افزار طراحی عمل بینی

مشخص ترین عضو صورت بینی است. بنابراین با ایجاد تغییرات در بینی این تغییرات بینی در صورت کاملا مشخص می شود. در عمل بینی باید توجه داشته باشید که بینی  پس از عمل با اجزای صورت شما متناسب باشد و نه این که بینی فرد دیگری را الگو قرار دهید زیرا بینی هر شخص با اجزای صورت خود هماهنگ است و ممکن است با اجزای صورت شما هماهنگ نباشد. با استفاده از نرم افزار طراحی بینی که تهیه کرده ایم شما مشاهده میکنید که صورت شما بعد از عمل بینی چه مقدار تغییر میکند.

عمل بینی یک نوع عمل جراحی برای تغییر شکل بینی می باشد که می توان از فواید آن به نکات زیر اشاره کرد:
و اصلاح عیوب دیگر بینی از عمل بینی کمک گرفت.

عمل بینی

مهم ترین چیزی که در عمل بینی لازم است اعتماد به پزشک است و برای عمل بینی نباید وسواس داشت و باید عمل را به پزشکی سپرد که بهترین نتیجه را بگیریم. زیرا وسواس داشتن موجب می شود که پزشک نتواند عمل بینی را با آرامش انجام دهد و دکتر در عمل بینی قطعا بیشتر از شما تجربه دارد و بینی شما را متناسب با صورت شما عمل خواهد کرد بنابراین بهتر است که ما عمل را برای پزشک محدود نکنیم.  البته بایستی در مورد دکتری که میخواهید بینی شما را عمل کند نیز اطلاعات کاملی را داشته باشید و از وی سوالاتی را در زمینه تعداد عمل بینی های انجام داده ، نمونه بینی های عمل شده توسط دکتر و... را داشته باشید.

در خلال عمل بینی، جراح یک برش ایجاد می کند تا به استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا کند .برش معمولا در داخل بینی زده می شود بنابراین بعد از عمل جای برش غیر قابل مشاهده است. بر حسب نیاز در عمل ممکن است پیوند غضروف (یا استخوان هم می تواند از قسمت هایی از خود بدن بیمار باشد و هم می تواند پر کننده های ترکیبی مصنوعی باشد ) نیز انجام شود. پس از اینکه جراح، استخوان و غضروف بینی را اصلاح کرد ، پوست و بافت بینی بر روی ساختار جدید می نشیند. البته تاثیر نوع پوست بینی بر عمل جراحی بینی  و نحوه ی جذب شدن پوست را نیز نباید نادیده گرفت.در نهایت یک آتل در بیرون بینی گذاشته می شود تا شکل جدید بینی را تا زمان بهبود پشتیبانی کند.

پوست نیز یکی از مهم ترین عواملی است که در زیبا تر به نظر رسیدن بینی بسیار موثر است و در عمل بینی استخوان و غضروف بینی اصلاح می شود، اما پوست تغییری نمی کند ولی قبل از دیگر قسمت ها پوست بینی دیده می شود و موجب زیبا تر شدن بینی و در نتیجه صورت می شود. بنابراین حفظ سلامت و بهداشت پوست در عمل زیبایی بینی بسیار مهم است.

عمل جراحی بینی می تواند تحت بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی انجام شود. انتخاب نوع بیهوشی به پیچیدگی عمل بستگی دارد. اگر شما بیهوشی موضعی را انتخاب کنید، باید آماده باشید که صدای کار کردن دکترتان بر روی غضروف و استخوان بینی را بشنوید.

عمل های بینی معمولا به صورت سرپایی انجام می شود اما گاهی اوقات هم ممکن است بیمار یک شب در بیمارستان یا محل جراحی بستری شود و دکتر جراحی کهعمل بینی را انجام می دهد معمولا متخصص گوش و حلق بینی یا جراح پلاستیک یا هر دو است .

در عمل بینی اغلب اگر دکتر عمل بینی مهارت کافی داشته باشد جای برش روی بینی باقی نمی ماند اما در برخی مواقع به دلیل عدم تجربه کافی جراح ممکن است جای برش ها روی بینی باقی مانده و از زیبایی بینی و چهره بکاهد که با روش های عمل بینی دکتر مجید کاظمی این موارد مشاهده نخواهد گردید. نوع بینی بر الگوی عمل موثر است، برای مثال روش عمل بینی گوشتی و روش عمل بینی استخوانی متفاوت است و نمی توان هر دو بینی گوشتی و بینی استخوانی را به یک روش جراحی کرد. با توجه به این که عمل جراحی بینی بسیار سخت و مهم است اما درد قابل توجهی ندارد. قبل از انجام عمل جراحی بینی درباره گرفتگی و مشکلات سینوسی و همچنین درباره ظاهر بینی و بسیاری از موارد دیگر از بیمار سوال می شود و انتظارات بیمار ارزیابی می شود و همچنین شرایط ساختمان بینی بررسی می شود و برای روش مناسب عمل بینی تصمیم گیری می شود. در یک عمل بینی با ایجاد برش هایی روی پوست بینی می توان به استخوان و غضروف بینی دست یافت و به طور کلی در عمل های بینی ممکن است مراحل عمل بینی کامل شامل: اصلاح انحراف بینی و ناهنجاری های بینی، اصلاح قوز بینی، باریک کردن و بالا بردن نوک بینی و ترمیم نوک بینی، بریدن مقداری از استخوان و غضروف بینی برای باریک کردن قسمت هایی از بینی، افزودن استخوان و غضروف های بریده شدن و اضافه کردن این استخوان ها و غضروف ها به قسمت های ضعیف بینی و حمایت از اسکلت بینی و در نهایت بخیه زدن محل برش و گچ گیری بینی باشد. در روش های جدید عمل  بینی سعی بر این است که از بافت هایی که برداشته می شود در قسمت های دیگر بینی استفاده شود و بافت و ساختار بینی تقویت شود تا از افتادگی بینی جلوگیری شود.


مراقبت ها و اتفاقات بعد از عمل بینی  

تا ۱۲ ساعت بعد از عمل بینی از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم استفاده کنید. (یخ را بر روی بینی قرار ندهید.) این کار تا حدود زیادی ورم و کبودی بعد از عمل بینی را کاهش می دهد. شاید به مدت دو تا سه هفته پس از عمل بینی پلک‌ها تورمی زودگذر داشته باشند یا به آبی و سیاه تغییر رنگ دهند. اما خوابیدن ورم بینی زمان بیشتری را نیاز خواهد داشت.

تغذیه بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی از خوردن غذاهایی که به جویدن زیاد نیاز دارد مانند سیب، هویج، استیک و … به مدت ۲۴ ساعت خودداری نمایید و بعد از آن نیز از غذاهای میکس شده و نرم شده استفاده کنید و آبمیوه و سوپ را در وعده های غذایی خود بیشتر بگنجانید .

یکی از مشکلات رایج بعد از عمل بینی ، یبوست است. با خوردن غذاهای نرم ضمن اینکه نیازی به جویدن ندارید که به بینی آسیب برسد می توانید از یبوست نیز جلوگیری کنید.


حمام کردن بعد از عمل بینی

لزومی برای استحمام فوری بعد از عمل بینی نیست ، سعی کنید بعد از عمل کمتر استحمام کنید.
بهتر است چند ساعت قبل از عمل استحمام کنید تا مجبور به استحمام فوری نداشته باشید.
مراقب باشید گچ بینی نباید در روزهای اول خیس شود ، زیرا این اتفاق باعث افتادن گچ و آزردن شما می شود.
چنانچه دوست داشتید استحمام کنید می توانید از یک همراه کمک بگیرید ، از دوش های قابل حمل برای شستشوی بدن استفاده کنید و برای آبکشی موها صورت خود را پشت به دوش قرار دهید و از همراه خود بخواهید که موهای شما را طوری آبکشی کند که صورتتان خیس نشود.
پس از 1 هفته که گچ و پانسمان باز شد می توانید به راحتی حمام کنید و رعایت کردن موارد بالا تنها برای هفته اول می باشد.
سعی کنید برای شستشوی صورت خود از دستمال های مرطوب و یا پنبه استفاده کنید.
پس از برداشتن پانسمان شما می توانید به راحتی با چسب روی بینی استحمام کنید و بعد از حمام چسب را عوض کنید.


ماه های اول بعد از عمل بینی

 

 

برچسب ها:

درصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید