وزوز گوش | مرکز درمان وزوز گوش

بازدید: 641 مرتبه
چاپ

یکی از مشکلات شایعی که در مورد گوش و شنوایی وجود دارد شنیدن صدای وزوز گوش می باشد. این صدا واقعا آزار دهنده است و باعث می شود که در طولانی مدت اگر درمان نشود فرد را اذیت کند. در واقع این وزوز ها صدایی هستند که شما از محیط خارجی اصلا متوجه آن نمی شوید. و هیچ منبع خارجی ندارد. در واقع این صدا در داخل خود گوش تنها احساس می شود. و می تواند هر نوع صدایی باشد. گاهی مانند صدای شرشر آب است. گاهی صدای باد، گاهی مانند سوت زدن ، گاهی مانند پرپر زدن پرنده ای ، گاهی هم مانند وزوز زنبور و ... صدا های عجیب اما واقعی.

راه درمان وزوز گوش چیست


وزوز گوش باعث می شود که فرد در دراز مدت عوارضی ناخوشایند را احساس کند. مانند عصبی شدن ، کم خوابی ، فشار های عصبی ، نگرانی و احساس نا امنی ، افسردگی و ... شاید به نظر وزوز کردن گوش ساده باشد اما فکرش را که بکنید متوجه می شوید که وقتی مدام صدایی در داخل گوش تان بپیچد خدای نکرده ، واقعا چقدر می تواند غیر قابل تحمل باشد.
اما این مورد شاید برای تان جالب باشد که تنها محدود به چند نفر در جهان نیست. با توجه به آمار های مرکز وزوز گوش می توان دریافت که از هر 100 نفر حدودا 35 نفر به این مشکل مبتلا هستند. وزوز گوش ممکن است همیشگی باشد. یا اینکه به صورت متناوب باشد و تنها هر از گاهی این صدا برای افراد بیاید.

وزوز گوش

دلایل وزوز گوش

وزوز گوش ممکن است علت های متفاوت و مختلفی دارند. ممکن است در برخی از افراد از عفونت گوش سبب شده باشد. در برخی نیز به دلیل تداخل های دارویی و عوارضی که برخی از دارو ها دارند سبب شده باشد. یا اینکه گاهی پیش می آید که وزوز گوش به دلیل مشکلات گردن و سر باشد. گرفتگی های رگ ها و ... جرم گوش هم ممکن است گاهی باعث وزوز شود.
تغییرات در فشار خون و یا حتی سوخت و ساز بدن که با اختلال همراه باشد نیز سبب بروز این مشکل می شود. یکی دیگر از دلایل وزوز گوش ضربه خوردن سر می باشد. کهدر این صورت به اصطلاح گفته می شود که ضربه مغزی رخ داده است. از دیگر دلایل این مشکل می توان به رشد استخوان گوش میانی نیز اشاره کرد که به صورت ارثی ممکن است بعد از 30 سالگی پیش بیاید.

مرکز وزوز گوش

مرکز وزوز گوش

وزوز گوش ممکن است در هر دو گوش یا حتی تنها در یکی از گوش ها شنیده شود. یا اینکه ممکن است بعد از مدتی تبدیل به کم شنوایی شود و مشکلات آتیبه همراه داشته باشد. به هر حال باید برای رفع این مشکل به یک مرکز وزوز گوش در تهران که معتبر و دارای متخصصان حرفه ای باشد مراجعه نمایید. همه مواردی که گفته شد باید توسط پزشک و متخصص بررسی شود تا علت اصلی مشکل شناسایی شود. و برای رفع آن درمان صورت گیرد. روش های زیادی برای درمان وزوز گوش وجود دارد که باید تحت نظر پزشک مربوطه انجام شود.

BackToTop