هزینه عمل بینی

/ / اطلاعات مفید قبل جراحی بینی
هزینه عمل بینی
3.8/5 - (78 امتیاز)

هزینه عمل بینی در سال 1400

یکی از پرسش‌های پرتکرار متقاضیان جراحی بینی، پرسش در مورد جراحی زیبایی بینی ارزان و کیفیت آن است. یا برعکس، خیلی از افراد به دنبال گران‌ترین جراحان بینی می‌روند و بر این باورند که پرداخت هزینه بیشتر، ضامن نتیجه بهتر جراحی زیبایی بینی آن هاست. برخی افراد نیز ممکن است به فکر جراحی بینی در خارج از کشور باشند. در واقع هزینه عمل بینی به عوامل متعددی بستگی دارد که این عوامل، در هزینه جراحی موثر هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

هزینه عمل بینی

هزینه‌های جراحی بینی به چه بخش هایی تقسیم می شوند؟

اگر از فرم بینی خود ناراضی هستید، یا از خر و پف شبانه و یا گرفتی بینی رنج می‌برید، یا بینی شما بر اثر حادثه‌ای آسیب دیده است، عمل بینی می‌تواند مشکل شما را برطرف کند.

هزینه عمل بینی به بخش‌های زیر تقسیم می‌شود:

1) هزینه‌های قبل از عمل

این هزینه‌ها شامل هزینه ی آزمایش خون، عکس آتلیه و عکس سیتی اسکن در صورت وجود مشکلات تنفسی و شکستگی بینی و برای ارزیابی دقیق‌تر ساختمان بینی است.

آزمایش خون شامل آزمایش‌های CBC، PT، PTT، HIV Ab، HIV Ag، HBs Ag، HCV Ab می‌شود که به منظور بررسی کمبود آهن، کم خونی، ایدز، قند خون و… انجام می‌گیرد. اگر فرد دچار بیماری‌های زمینه‌ای مانند تیروئید و یا بیماری‌های قلبی عروقی باشد، باید از مراکز تخصصی مربوطه نامه‌ای با مضمون «انجام عمل بینی بلامانع است» را دریافت و تحویل پزشک بدهد. عکس آتلیه نیز به منظور بررسی مستقیم و کلی فرم بینی است که در اکثر مطب ها، خودشان از سه زاویه عکاسی می‌کنند و دیگر نیازی به مراجعه به آتلیه نیست.

هزینه‌های قبل از عمل بینی

2) هزینه دستمزد جراح

الف) تجربه و تخصص جراح

بخش عمده هزینه عمل بینی به تجربه و مهارت جراح، میزان شهرت و سابقه کاری او بستگی دارد. یک جراح با تجربه، شرایط و چالش‌های بیشتری را حین عمل گذرانده و مهارت بیشتری در عبور از چالش‌ها دارد و اصولا هزینه بیشتری دریافت می‌کند.

بنابراین نمی‌توان صرفا برای پرداخت هزینه کمتر، یک جراح کم تجربه را انتخاب کرد. پرداخت هزینه بیشتر نیز به معنای تخصص و مهارت بیشتر جراح نیست. بنابراین برای اطمینان از کار جراح لازم است بدون در نظر گرفتن هزینه جراحی بینی، درباره تخصص و رزومه ی کاری او و میزان رضایتمندی بیماران قبلی تحقیقات کافی را انجام دهید. در این مورد مقاله جداگانه ای درباره بهترین جراح بینی نوشتیم که میتونین بررسی کنین چون تمامی ویژگی های یک جراح خوب را معرفی کردیم.

هزینه جراحی بینی

ب) نوع بینی

نوع بینی افراد سهم زیادی در تعیین هزینه جراحی بینی دارد. هزینه عمل بینی گوشتی یا غضروفی معمولا اندکی بیشتر از بینی استخوانی است. همچنین عمل ترمیمی ‌بینی به طور معمول هزینه بیشتری نسبت به عمل عادی و اولیه دارد.

 

ج) محل جراحی بینی و مکان جغرافیایی

هزینه جراحی بینی بسته به اینکه در مطب خصوصی جراح، مراکز جراحی سرپایی و یا بیمارستان انجام شود متفاوت است. هزینه عمل بینی در مطب خصوصی جراح به دلیل استفاده از تجهیزات اتاق خود جراح و دستیاران خود جراح هزینه کمتری دارد. در جراحی بینی در مراکز جراحی سرپایی، تجهیزات و امکانات جراحی توسط شخص دیگری در اختیار جراح قرار می گیرد. بنابراین قیمت آن اندکی گران‌تر از مطب خصوصی جراح است. هزینه جراحی بینی در بیمارستان‌ها به دلیل وجود تجهیزات و امکانات بیشتر، بالاتر از دو گزینه دیگر است. قبل از اینکه عمل خود را انجام دهید از لحاظ اعتبار مکان مورد را بررسی کنید.

علاوه بر محل جراحی، مکان جغرافیایی آن محل نیز در هزینه آن موثر است. به طور مثال هزینه جراحی بینی در تهران با شهرستان‌های کوچک بسیار متفاوت است. اما باید این نکته را در نظر گرفت که جراحان بینی خوب به دلیل امکانات بیشتر شهرهای بزرگ، در این شهر‌ها اسکان دارند.

هزینه عمل بینی در تهران

3) هزینه متخصص بیهوشی

در Rhinoplasty در صورت نیاز به بیهوشی، فرآیند بیهوشی توسط متخصص بیهوشی مدیریت می‌شود و علائم حیاتی بیمار در طول عمل جراحی توسط متخصص بیهوشی و پرستار هوشبری مرتب کنترل می‌شود.

بیشتر متخصصین گوش، حلق و بینی، روش بیهوشی کامل را برای جراحی بینی به بی حسی موضعی ترجیح می‌دهند. زیرا در بی حسی موضعی بیمار هشیار است و با از بین رفتن بی حسی، درد زیادی را حس می‌کند. اما در بیهوشی کامل، بیمار هیچ دردی را هنگام جراحی حس نمی‌کند و چون بی حرکت است، جراح تسلط بیشتری بر او دارد.

هزینه جراحی بینی در ایران

4) هزینه جلسات معاینه بعد از عمل

بعد از عمل، بیمار باید به مدت یک ماه هر هفته به پزشک جراح خود مراجعه کند. بعد از آن به مدت یک سال هر سه ماه ویزیت شود. در سال دوم پس از عمل نیز هر شش ماه یک بار مراجعه به جراح را ادامه دهد. برخی پزشکان، این هزینه را همراه با جراحی دریافت می‌کنند و برای معاینات پس از عمل، هزینه جداگانه‌ای دریافت نخواهند کرد.

جهت اطلاع از هزینه عمل بینی در کلینیک دکتر کاظمی با ما تماس بگیرید

26711019– 26711017
(ساعات تماس: از 9 صبح تا 9 شب، مراجعه حضوری از شنبه تا چهارشنبه ساعت 5 تا 8 بعد از ظهر)

آیا جراحی بینی (رینوپلاستی) با عمل بینی متفاوت است؟

رینوپلاستی یک روش پرطرفدار برای زیبایی بینی است. در واقع یک نوع جراحی بینی است که با حفظ تمام عملکردهای بینی باعث زیبایی آن می‌شود. بینی هر فرد در مرکز چهره او قرار دارد. به همین دلیل داشتن یک بینی متناسب با سایر اجزای صورت، تاثیر فوق العاده‌ای در زیبایی و جذابیت و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس افراد دارد.

هزینه عمل بینی در ایران

رینوپلاستی برای از بین بردن نواقص ظاهری مانند قوز بینی و یا رفع برخی مشکلات تنفسی انجام می‌شود. جراح در رینوپلاستی، اندازه بینی را تغییر می‌دهد و در زاویه آن تغییر به وجود می آورد، برآمدگی‌های اضافی بینی را از بین می‌برد، قوز بینی را برمی دارد، پره‌های بینی را کوچکتر می‌کند تا سوراخ‌های بینی کوچکتر به نظر بیایند، نوک بینی فرد را مطابق میل او تغییر داده و سر بالا می‌کند، یا عرض بینی را کم می‌کند و گاهی نیز خود بینی را باریک‌تر می‌کند. اما عمل بینی شامل موارد نام برده نیست و برای عمل شکستگی بینی، عمل کردن انحراف بینی، کوچک کردن شاخک‌های بینی و از بین بردن پولیپ بینی به کار می‌رود.

 آیا بیمه، هزینه را پرداخت می‌کند؟

شرکت‌های بیمه به ندرت و فقط تحت شرایط خاصی هزینه جراحی بینی را پرداخت می‌کنند. زمانی که جراحی بینی حالت اختیاری و زیبایی نداشته باشد و برای درمان مشکلات تنفسی فرد باشد، بیمه بخشی از هزینه آن را متقبل می‌شود و در غیر اینصورت، بیمه هیچ گونه هزینه‌ای درقبال جراحی‌های زیبایی متقبل نمی‌شود.

بیمه تحت چه شرایطی بخشی از هزینه جراحی را قبول می‌کند؟

1)شکسته بودن استخوان بینی

این اتفاق زمانی می افتد که دیوار جداکننده منافذ بینی شکسته شده باشد و به یک سمت منحرف شده باشد. این امر موجب اختلال در تنفس فرد می‌شود و چون جنبه درمانی دارد، بیمه بخشی از هزینه جراحی بینی شکسته را پرداخت می‌کند.

جراحی بینی شکسته

 2) بزرگ بودن مخروط داخل بینی

مخروط‌های بینی وظیفه تصفیه هوا هنگام عبور از بینی را دارند. اما زمانی که این مخروط‌ها بیش از حد طبیعی بزرگ شوند، تنفس طبیعی فرد را مختل می‌کنند. در این شرایط پزشک متخصص مخروط‌ها را تا اندازه طبیعی خود کوچک می‌کند. پرداخت بخشی از این عمل درمانی نیز بر عهده بیمه است.

3) باریک شدن دهلیز بینی

یکی دیگر از مواردی که بیمه هزینه عمل بینی را متقبل می‌شود، باریک شدن دهلیز بینی است. در این حالت، دیواره‌های کناری بینی به سمت داخل حرکت می‌کنند و تنفس بیمار را بسیار سخت می‌کنند. در این حالت، جراح بینی دیواره‌ها را سر جای خودشان بر می‌گرداند و آن‌ها را اصلاح می‌کند.

باریک شدن دهلیز بینی

انواع جراحی زیبایی بینی کدامند و هزینه آنها چقدر است؟

الف) هزینه عمل بینی گوشتی

در بینی‌های گوشتی پوست بینی ضخیم‌تر و پره‌های بینی پهن‌تر هستند. عمل این نوع بینی ظرافت‌ها و تفاوت هایی نسبت به سایر انواع بینی دارد. بینی‌های گوشتی دارای غدد چربی فراوان، غضروف نرم، پوستی ضخیم و… هستند که به دلیل منعطف‌تر بودن غضروف، احتمال برگشت پذیری دارند و برای اینکه این احتمال کم شود، جراحی بینی باید توسط یک متخصص مجرب انجام شود. دلیل اینکه هزینه عمل بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی بالاتر است ، همین امر است.

نمونه جراحی بینی گوشتی

نمونه بینی گوشتی

ب) جراحی بینی استخوانی

بینی‌های استخوانی بینی هایی با استخوان و غضروف‌های مستحکم و پوستی نازک و عموما دارای قوز هستند. معمولا نتیجه عمل بینی‌های استخوانی و تغییراتشان، بسیار چشمگیر و قابل توجه خواهد بود.

هزینه جراحی بینی

ج) جراحی بینی معمولی

بینی معمولی مشخصاتی مابین بینی گوشتی و استخوانی دارد. پوست این مدل بینی ضخامت متوسطی دارد و از نظر ظاهری نسبتا طبیعی و بدون مشکل است و عمل بینی بیشتر برای رسیدن به یک بینی کوچک و یا اصطلاحا عروسکی انجام می‌شود.

جهت مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی دکتر کاظمی میتوانید به صفحه گالری سایت مراجعه کنید.

انواع روش های جراحی بینی 

جراحی زیبایی بینی در دو روش باز و بسته میان جراحان مورد استفاده قرار می گیرد و انتخاب روش جراحی به نوع نقص بینی، سلیقه و تجربه جراح بستگی دارد.

1) روش باز

در روش باز، جراح برشی را در زیر بینی ایجاد می‌کند تا پوست بینی بالاتر از ساختار غضروف را بلند کرده و تمامی ساختمان‌های اصلی بینی که شامل قسمت استخوانی، قسمت غضروفی و بافت نرم است را به صورت دقیق مشاهده کند.

در این روش، متورم شدن بینی کمی طولانی‌تر از روش بسته است ولی در نهایت این تورم در همه بیماران از بین خواهد رفت. در جراحی‌های ترمیمی، قرینه نبودن بینی، نقص‌های مادرزادی، بد فرم شدن ناشی از ضربه و در جراحی بینی‌های گوشتی، جراحی به روش باز اولویت دارد. در کل ایجاد تغییرات زیاد در بینی با روش باز امکان پذیرتر است و به دلیل تسلط کامل جراح بر روی بینی، احتمال قرینه نشدن دو طرف بینی کمتر می‌شود. اما ممکن است یک زخم کوچک زیر بینی باقی بماند که این به مهارت جراح بستگی دارد.

 

2) روش بسته

جراحی زیبایی بینی به روش بسته (که به آن رینوپلاستی داخلی نیز گفته می‌شود) شامل ایجاد برش هایی در داخل بینی و بین غضرو ف‌ها است. در این روش، دسترسی به پشت و نوک بینی بدون برش خارجی و با کار در سوراخ‌های بینی است. در نتیجه دید جراح در این روش محدودتر است. به همین دلیل، از این روش برای اصلاحات جزئی بینی مانند مشکلات جزئی نوک بینی استفاده می‌شود و برای اعمال تغییرات شدید و کارهای پیچیده روی بینی توصیه نمی‌شود.  در این روش، تورم پس از عمل کمتر و دوره درمان نیز کوتاه‌تر است و عمل جراحی حدود یک ربع سریع‌تر از روش باز تمام می‌شود.

هزینه عمل بینی در ایران و سایر کشور‌ها به چه صورت است؟

ایران یکی از مقاصد معروف برای جراحی رینوپلاستی است و همه ساله افراد زیادی به دلیل بالا بودن مهارت متخصصان زیبایی در ایران و ارزان بودن نرخ ارز، به ایران سفر می‌کنند. برای این کار، موسسات بسیاری وجود دارند که علاوه بر معرفی پزشکان حاذق و بیمارستان‌های مناسب به افراد خارجی، امکان استفاده از مترجم، اقامت در هتل و گردش در ایران را برای آن‌ها فراهم می‌کنند.

برخی از مقاصد معروف برای جراحی بینی شامل تایلند، مجارستان، مکزیک، اسپانیا، امارات متحده عربی، ایران و کره جنوبی هستند. هزینه جراحی بینی در ایران در سال 99 بین 5 تا 35 میلیون تومان گزارش شده است که متوسط آن زیر 1500 دلار است. متوسط این هزینه در لتونی 2750، ترکیه 2250، فرانسه و آلمان 5550، انگلستان 6800، هند 2200، کره چنوبی 3600، تایلند2900، برزیل 5000 و آمریکا 5400 دلار است.

متخصصان رینوپلاستی در ایران بسیار باتجربه و توانا هستند و ایران یکی از بهترین و به‌صرفه‌ترین کشور‌ها برای انجام عمل رینوپلاستی است.

12 نظر to “ هزینه عمل بینی”

 1. میثم says :

  سلام هزینه عمل بینی چقدر هزینه دارد ایا میشود به صورت اقساطی پرداخت کرد

  1. دکتر مجید کاظمی says :

   سلام الان بین چهارده تا شانزده ولی جشنواره باشه تخفیف می گذاریم اقساط هم هنوز نشده است

 2. سامان says :

  من بینیم کوچک است و اگر بخواهم سطح آنرا بلند کنم چقدر هزینه آن میشود؟

  1. دکتر مجید کاظمی says :

   سلام ، لطفآ از طریق واتساپ یا صفحه وقت مشاوره در ارتباط باشید تا با توجه به توضیحات شما برآورد هزینه دقیق انجام شود.

 3. مرادی says :

  سلام.نمونه کار ها رو دیدم. خیلی خوب بود.الان اگر وقت بخوام بگیرم کی میشه برای عمل آماده شد ؟ ممنون از پاسخگویی تون

  1. دکتر مجید کاظمی says :

   سلام ، 2 تا 3 هفته بعد ، از طریق واتساپ یا صفحه وقت مشاوره در ارتباط باشید .

 4. رها says :

  سلام وقت بخیر. من دهلیز بینیم خیلی کوچیکه و تنفس برام سخت هست خصوصا زمان خواب. آیا با جراحی میشه کاری کرد که تنفس برام راحت بشه ؟

  1. مدیر سایت says :

   سلام ، بله میشه حضوری مطب تشریف بیاورید تلفن ما ۲۶۴۲۲۶۴۰

 5. آرزو says :

  سلام.وقت تون بخیر. من فرم بینیم خوبه یعنی همه فکر میکنن عمل کردم حیت ، ولی حدودا 7-8 ساله مشکل تنفسی دارم یعنی همیشه یکی از سوراخ های بینیم گرفته هست و با یکی میتونم خوب نفس بکشم.آیا باید عمل کرد ؟ و اگه عمل نیاز باشه ، ممکنه فرم بینیم تغییر کنه ؟

  1. مدیر سایت says :

   سلام ، نه نیاز به عمل ندارد

 6. ستاره says :

  سلام.من 4 سال پیش عمل بینی داشتم پیش جراح دیگه ای. ولی تازگی کمی حس میکنم بینیم انحراف داره. شما میتونین این مشکل رو برطرف کنین ؟ از این لحظا که جراحی قبلیم رو جراح دیگه ای انجام داده میپرسم… و اینکه میخوام بدونم هزینه عمل بینی امسال حدودا چقدر میشه ؟ ممنون از شما

  1. دکتر مجید کاظمی says :

   سلام ، خیر