وبلاگ جراحی زیبایی


مطالب خواندنی در مورد عمل جراحی زیبایی بینی و صورت

یکی از شایعترین عمل های جراحی زیبایی، رینوپلاستی یا جراحی بینی می باشد. در این عمل، جراح می تواند ظاهر بینی را بسته به شرایط آن، از راه های مختلف همچون تغییر سایز، شکل، زاویه تغییر دهد، علاوه بر آن مشکلات دیگر نظیر انسداد مسیر تنفس یا انحراف تیغه بینی را اصلاح کند. در این دسته از مطالب وب لاگ، مقالات و مطالب آموزشی در زمینه جراحی بینی را میتوانید مطالعه کنید.

سن عمل جراحی بینی باید کی باشد؟

سوالی که مکرر از دکتر مجید کاظمی جراح برجسته بینی پرسیده میشود این است که برای عمل بینی واقعاً چه سنی مناسب است و آیا مثلاً کودکان می توانند عمل بینی کنند؟

ادامه مطلب
6685 بازدید
0 نظرات

روش جدید جراحی بینی: کاربرد پیزوالکتریک

اثر پیزوالکتریک یک پدیده شناخته شده است که سالهاست در جرم گیری دندان کاربرد دارد. اخیراً این روش جهت جراحی استخوان کاربرد پیدا کرده است. پیزوالکتریک تجمع بار الکتریکی در مواد خاصی است و یک کاربرد اخیر پیزوالکتریک اولتراسوند در جراحی استخوان است، یعنی بدون آسیب به بافت های اطراف صرفاً فقط استخوان بریده می شود.

ادامه مطلب
8121 بازدید
0 نظرات

جراحی بينی مردمان خاورميانه ای از جمله ايرانيان

منطقه خاورميانه به دو قسمت عمده تقسيم می شود، مردمان منطقه خليج فارس و كشورهاي جدا از منطقه خليج فارس. پس لزوماً منطقه يكنواختی نمی باشد. در مقاله زير سعی می كنم به برخی خصوصيات بینی اين افراد و فرم صورتشان اشاره كنم :

بيني ايرانيان مشخصات نژادی زير را دارد :

ادامه مطلب
7166 بازدید
0 نظرات

نوک بینی و اهمیت آن در جراحی بینی

سخت ترين قسمت جراحی بينی، نوك بينی است. بدين علت كه نوك بينی تنوع زيادی دارد و اصولاً اصلاح آن بسيار سخت و چالش بر انگيز است.

ادامه مطلب
8164 بازدید
0 نظرات

چگونه برای جراحی بینی آماده شویم؟

بیمارانی که برای جراحی بینی آماده می شوند لازم است تا آزمایشات لازم را پیش از عمل انجام دهند. اگر سن بیمار بیش از 45 سال است یا شرایط پزشکی خاصی دارند دکتر کاظمی یک شرح حال دقیق و معاینه پزشکی کامل و احیاناً مشاوره قلب و یا سایر متخصصان داخلی را می خواهند. بیمار حداقل باید چهارده روز قبل عمل بینی مصرف آسپرین را متوقف کند. همچنین مصرف ناپروکسن و بروفن و ویتامینهایی مانند ویتامین آ و عصاره گیاه سنت جان (داروی هایپیران) و قرص ژینکو بایلوبا را باید ده روز قبل عمل قطع کند. این داروها همگی اختلال پلاکتی می دهند و جلوگیری از انعقاد خون می کنند.

ادامه مطلب
7982 بازدید
0 نظرات


BackToTop