اتوپلاستی

اتوپلاستی (جراحی زیبایی گوش) چیست و چگونه انجام می شود

در اکثر فرهنگ ها گوش های بیرون زده با احساس اضطراب و ناراحتی همراه می باشد. لذا در کودکان و جوانان موجب تمسخر می شود. به روش اصلاح گوش های بیرون زده در اصطلاح اتوپلاستی می گویند.

این روش قدمتی به طول تاریخ جراحی پلاستیک بینی و صورت دارد. این جراحی به راحتی با بی حسی موضعی در مطب قابل انجام می باشد. به طور کلی استعداد ژنتیکی در این ناهنجاری نقش دارد و حدود شصت در صد بیماران اتوپلاستی زمینه خانوادگی مثبت دارند.

در حالت طبیعی زاویه گوش از جمجمه 15 الی 20 درجه است زاویه بیش از 40 درجه غیر طبیعی و ناهنجار است. همین جا باید بگویم در سه سالگی 85 درصد از رشد گوش کامل است و در پنج سالگی رشد غضروفی کامل می شود. لذا بهترین سن برای این عمل سرپایی شش سالگی قبل از مدرسه و شروع تحقیر توسط کودکان است.

هدف نهایی اتوپلاستی حصول یک نتیجه زیبایی دایمی با ایجاد دوباره آناتومی طبیعی و موقعیت آناتومیک طبیعی در گوش بد شکل است.

اتوپلاستی

این عمل عوارض کمی دارد. عوارض زود هنگام آن درد و تجمع خون است و با خونگیری دقیق حین عمل و بانداژ مناسب قابل پیشگیری است. تجمع خون اکثراً با درد همراه است و این خون باید سریعاً تخلیه و هموستاز برقرار شود.

اتوپلاستی

جراحی زیبایی گوش

در عوارض دیر هنگام، باقی ماندن رد و اسکار مطرح است به طور کلی در دست جراحان با تجربه ای چون دکتر کاظمی، جراحی زیبایی گوش یا همان اتوپلاستی عملی آسان، سرپایی و بدون عارضه می باشد و انجام آن در سنین پایین توصیه می شود.

جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

مطالب مرتبط:

مراقبت های بعد از عمل اتوپلاستی

فیلم اتوپلاستی

در صورت تمایل به مشاهده ویدئو های بیشتر، به بخش گالری مراجعه نمایید.

بازگشت به بالا