بینی زشت را باید زیبا کرد! (مجله خانواده سبز، اسفند 92)

مصاحبه ها و مطالب دکتر مجید کاظمی در نشریات و جراید

بازدید: 10678 مرتبه
چاپ

بینی زشت را باید زیبا کرد! (مجله خانواده سبز، اسفند 92)

دکتر مجید کاظمی از فواید جراحی بینی می گوید

بینی زشت را باید زیبا کرد!

دکتر مجید کاظمیخداوند زیباست و بشر هم میل به زیبایی دارد. هدف ما در جراحی زیبایی شراکت در زیبایی افراد و بالا بردن اعتماد به نفس آن ها می باشد
دو شماره پیش گفتگویی با دکتر فرامرززاده انجام دادیم و در آن گفتگو دکتر حسابی از جراحی بینی دفاع کرد، چاپ آن مطلب بازتاب های جالبی در میان خوانندگان مان داشت، شما از ما خواسته اید که باز هم به این مبحث مهم یعنی جراحی «بینی» بپردازیم.

من معتقدم اگر یک آقایی با وجود بینی خوب و سالم بخواهد بینی خود را عمل کند من می گویم فرد دچار اختلال شخصیتی است
اگر بعضی ها مدام می گویند تعداد عمل های زیبایی زیاد شده است، در جواب باید بگویم تعداد بینی های مشکل دار هم زیاد شده است.

وقتی وارد مطب آقای دکتر شدم با تعداد بسیاری از افراد مواجه شدم که یا بینی بزرگ داشتند و یا چسبی به بینی آن ها خورده بود و برای معاینه آمده بودند. یادش بخیر یک زمانی صف های دندانپزشکی ها شلوغ بود که اگر کاری از دست پزشک بر نمی آمد در نهایت آن را از بیخ می کند ولی در حال حاضر مطب های دکترهای جراحی زیبایی شلوغ شده است، به راستی با بینی بزرگ بعضی از دخترها و پسرها چه کار باید کرد؟ نمی توان آن را کند اما می توان با ظرافت دست پزشک معالج، بینی را سر بالایی کرد و زیبایی دو چندان به آن بخشید.

در این شماره به سراغ پزشکی مجرب و صاحب رتبه در بورد تخصصی یعنی دکتر «مجید کاظمی» متخصص گوش و حلق و بینی رفتیم و گفتگویی را با وی ترتیب دادیم که تقدیم تان می شود. به خصوص اولین پرسش ما:

آقای دکتر: این همه صف انتظار برای عمل بینی به خاطر چیست؟
افزایش روزافزون تعداد عمل های بینی در کشور ما به خاطر دو عامل فرهنگی و نژادی است. نژادی از آن لحاظ که ما ایرانیان از نژاد مدیترانه ای هستیم که معمولاً بینی های قوزدار با چانه های کوچک دارند و بینی بزرگ و قوزدار در معرض دید قرار می گیرد. دلیل دیگر آن که چون در یک کشور اسلامی زندگی می کنیم و خانم ها گردی صورت آن ها نمایان است به همین خاطر زیبایی صورت فقط آشکار می شود و زیبایی بینی، زیبایی دو چندان به آن ها می بخشد که معمولاً به خاطر این دو عامل افزایش عمل بینی را شاهد هستیم.

آیا هر بینی مجوز عمل جراحی را دارد؟
هر بینی مجاز به عمل کردن نیست. بینی مشکل دار را باید جراحی کرد. البته این مورد به جنسیت هم مربوط می شود. من معتقدم اگر یک آقایی با وجود بینی خوب و سالم بخواهد بینی خود را عمل کند من می گویم فرد دچار اختلال شخصیتی است، در حالی که فقط بینی مشکل دار را باید خوشگل کرد. درست است که من پزشک هستم و هر چه تعداد بیمارانم بالاتر باشد پول بیشتری عایدم می شود ولی به جرات در این مصاحبه می گویم اگر بینی سالم و بدون عیب باشد نباید آن را دست کاری کرد. بنابراین من به شخصه بینی مراجعه کننده را ابتدا معاینه و اگر مجاز به جراحی بود، آن را درست می کنم.

مشاوره قبل از عمل از جانب شما به چه صورت است؟
مشاوره قبل از عمل، به صورت حضوری و رایگان می باشد. به هر حال مشاوره مهم ترین بخش در جراحی بینی است. چرا که سوالاتی از مراجعه کننده پرسیده می شود که صداقت در پاسخ در نهایت به نفع بیمار است. به طور مثال کسی که دچار اختلالات روحی یا ناراحتی قلبی، آسم، هپاتیت، ایدز، کم خونی به خصوص در خانم ها، دیابت نوع یک، یا به مصرف بعضی داروها حساس است نباید مورد جراحی بینی قرار بگیرد همین طور کسانی که سیگار می کشند یک هفته قبل و یک ماه بعد نباید سیگار بکشند و در مورد افراد معتاد هم که جراحی بینی کاملاً ممنوع می باشد پس بنابراین جراحی بینی نیاز به همکاری هر دو طرف دارد.

پاسخ دکتر مجید کاظمی به مخالفین جراحی بینی چیست؟
سوال من این است قوز و بزرگی بینی یک فرد را که زیبایی و اعتماد به نفس را از او گرفته است، آیا نباید درست کرد؟ من مراجعه کننده ای داشتم که به خاطر بینی بزرگ افسردگی گرفته بود و درمان نمی شد تا این که به من مراجعه کرد و بینی خود را عمل کرد. الان هم بسیار سرحال است و اعتماد به نفس بالایی پیدا کرده است. آیا اقدام این مراجعه کننده اشتباه بوده. خداوند زیباست و بشر هم میل به زیبایی دارد. من همان ابتدای مصاحبه گفتم که جراحی بینی سالم یک آقا کار اشتباهی است ولی اگر مشکل دار است باید درست شود. مخالفین عزیز! اگر تعداد عمل های بینی زیاد شده است در عوض تعداد بینی های مشکل دار هم زیاد است. هدف ما در جراحی زیبایی شراکت در زیبایی افراد و بالا بردن اعتماد به نفس آن ها می باشد. آن قدر منفی گرا نباشیم و در این مورد لااقل مقداری هم منصفانه نگاه کنیم.

معمولاً چه قشری به سمت عمل های بینی روی می آورند؟
جالب است بدانید بعضی ها فکر می کنند این گونه جراحی ها را فقط افراد پول دار و بالا شهری انجام می دهند در حالی که بیشترین مراجعه کنندگان از قشر متوسط هستند.

در پایان چه صحبتی با خوانندگان دارید؟
در پایان از مجله پر تیراژ «خانواده سبز» تشکر می کنم که چنین فرصتی را به من دادند تا بتوانم مردم را عالمانه و آگاهانه به این نوع عمل ها مطلع کنم. عید هم بر همه هموطنان عزیز مبارک باد.
BackToTop