جراحی بینی مردان

مقالات آموزشی در زمینه های مختلف عمل جراحی زیبایی بینی و صورت

بازدید: 24316 مرتبه
چاپ

در سالهای اخیر به دنبال افزایش شدید تقاضا جهت جراحی بینی، تعداد متقاضیان مرد جهت جراحی به شدت افزایش یافته است لذا توجه ویژه ای به جراحی بینی مردان می شود.
بین جراحی بینی مردان و زنان تفاوتهای ظریفی وجود دارد، در مردان بایستی از برداشت زیاد از ناحیه  پشت بینی و ایجاد قوس به درون در حد امکان اجتناب کرد بلکه باید دورسوم یا پشت بینی صاف ایجاد کرد. نمای پشت بینی صاف در مردان زیباتر است.


جراحی بینی


زاویه بین کولوملا و لب در مردان حدود 90 تا 100 درجه ارجح است، این موضوع بر خلاف زنان است که بینی سر بالاتر اولویت دارد.
در اکثر مردان، پوست کلفت تر از حد می باشد این امر باعث می شود مدت زمان کاهش تورم نسبت به زنان طولانی تر باشد و در خیلی از مردان نیاز به تزریق مکرر تریامسینولون جهت کاهش تورم است.  
حفظ تنفس با توجه به فعالیت فیزیکی زیادتر در مردان بسیار ضروری است.
در مردان به علت شکستگی های بیشتر بینی و ضربات مکرر به بینی شانس کج بودن بیشتر است. لذا تاکید بر استئوتومی دقیقتر و مکرر باعث متحرک شدن استخوان بینی و صاف شدن بینی می شود.
امروزه خیلی از مراجعه کنندگان جهت جراحی زیبایی بینی در خواست بینی عروسکی و فانتزی دارند تاکید می کنم این امر در مردان منجر به بد شکلی بینی می شود و باید در مردان از بینی فانتزی تا حد امکان اجتناب کرد.
نکته دیگری که باید در مردان حتما بررسی شود مسئله روحی و شخصیتی بیمار متقاضی جراحی زیبایی بینی است. اختلالات شخصیت در مردان متقاضی به نسبت زنان بیشتر است، لذا در بعضی از اوقات صلاح بر مشاوره روانپزشکی قبل از انجام عمل بینی می باشد. تاکید دارم حتماً از مردان متقاضی جراحی زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی باید در مورد مسئلی مانند وسواس و افسردگی سوال دقیق شود و در صورت وجود این مسائل از جراحی اجتناب شود.
به طور خلاصه جراحی زیبایی بینی در مردان توجهات ویژه ای نیاز دارد و چه از لحاظ تکنیک و چه از لحاظ روانشناسی ظرافت بیشتری نسبت به خانمها نیاز دارد.  


BackToTop