جراحی بینی پهن

مقالات آموزشی در زمینه های مختلف عمل جراحی زیبایی بینی و صورت

بازدید: 4947 مرتبه
چاپ

شکل و اندازه بینی ها متفاوت است و درباره مشخصات بینی ایده آل نظرات بسیاری وجود دارد. برخی پهن بودن بینی را به دلیل گرد بودن نوک بینی می دانند و برخی سوراخ های بینی را پهن می دانند و در نظر برخی پل بینی بسیار عریض است. به هر حال بینی در مرکز صورت قرار دارد و در زیبایی و اعتماد به نفس فرد نقش بسیار مهمی دارد. بنابراین بینی به هر دلیلی پهن باشد باید اصلاح شود. برای جراحی بینی پهن باید تناسب بینی با سایر اجزای صورت ارزیابی شود و جراحی بینی برای ایجاد سازگاری و تناسب بینی با دیگر اجزای صورت انجام شود.


پیش از عمل بینی، در جلسه اول مشاوره، بینی ارزیابی می شود و دلیل پهن بودن بینی توسط پزشک تشخیص داده می شود و پس از آن بهترین روش برای عمل بینی متناسب با فرد تعیین می شود.
پهن بودن استخوان بینی و یا غضروف های طاق وسط و یا سپتوم پشتی و یا پهن بودن نوک بینی و یا سوراخ های بینی و پهن بودن غضروف های جانبی پایینی یا بالایی از جمله دلایل پهن بودن بینی است و همچنین گوشتی بودن بینی و ضخیم بودن پوست بینی  نیز از دلایل پهن شدن بینی است و گاهی به دلیل ناکافی بودن طول بینی، بینی پهن به نظر می رسد.


گاهی ممکن است شکل بینی خوب باشد اما از بالا تا پایین پهن باشد. در این مواقع در طول عمل بینی نیاز به روش های قدم به قدم  و اصلاح بینی از بالا تا پایین به تناسب است و تعادل و شکل بینی باید حفظ شود. اما در برخی مواقع پهنی بینی چنین نیست و پهن بودن بینی در برخی قسمت ها زیاد و در برخی قسمت ها کم است و این عدم توازن پهنای بینی موجب می شود که بیشتر به چشم بیاید و در برخی مواقع بینی پهن نیست و به دلیل باریک بودن اجزای کناری بینی پهن به نظر می رسد و در جراحی بینی، پزشک جراح باید به آن توجه  کند که این موضوع در بسیاری از بیماران که برای عمل بینی مراجعه می کنند دیده می شود.
در بیشتر بیماران دلیل پهن بودن بینی، پهن بودن پل بینی یا نوک بینی و یا پهن و عریض بودن سوراخ های بینی است. در عمل بینی، غضروفی که باعث پهن و گرد شدن نوک بینی می شود را می توان شکل داد و برای مشخص شدن مشخصات نوک بینی و باریک تر نشان دادن نوک بینی می توان از پشت گوش و یا از سپتوم بینی، غضروف برداشت و با جایگذاری غضروف ظاهری لطیف و طبیعی به بینی داد. پهن بودن سوراخ های بینی را نیز می توان تغییر داد و باریک کرد و عرض ایده ال سوراخ های بینی طبق قرارداد انجمن های زیبایی باید به اندازه فاصله بین چشم ها باشد.


برای تغییر پره های بینی و همچنین جمع و باریک کردن پایه بینی روش های متعددی وجود دارد که برای استفاده از این روش ها و تنیجه گیری خوب و مطلوب باید ترکیب اجزای صورت در نظر گرفته شود. اغلب بیماران که پل بینی پهن و افتاده دارند با هدف باریک کردن و بالا بردن پل بینی اقدام به جراحی بینی می کنند که با جابه جا کردن و ارتفاع دادن به استخوان های تشکیل دهنده پل بینی می توان به این هدف دست یافت. برای ایجاد طول و عرض مناسب برای بینی از مواد مصنوعی یا بافت بدن خود فرد استفاده می شود.

 

BackToTop