سپتورینوپلاستی چیست؟ رفع مشکل تنفسی با عمل سپتورینوپلاستی

مقالات آموزشی در زمینه های مختلف عمل جراحی زیبایی بینی و صورت

بازدید: 62 مرتبه
چاپ

سپتورینوپلاستی یک جراحی زیبایی برای بینی می باشد که انجام آن برای متخصصین بسیار متداول می باشد. البته ناگفته نماند که این عمل بسیار سخت می باشد و حتما باید به یک جراح بینی حرفه ای در تهران مراجعه کنید. این عمل سپتورینوپلاستی بینی روی بینی و سپتوم بینی یعنی دیواره ای که دو سوراخ بینی را از هم جدا می کند انجام می شود. این عمل در واقع بیشتر برای افرادی انجام می شود دچار مشکلات تنفسی و انسداد بینی هستند. و این مشکلات را برطرف می کند. همچنین آسیب های ناشی از فشار و ضربات وارده بر بینی را نیز رفع خواهد کرد.

سپتورینوپلاستی چیست

 

فواید سپتورینوپلاستی بینی

عمل جراحی سپتورینوپلاستی بینی دارای فواید بسیاری می باشد. که این فواید می تواند هر کسی که مشکلی در بینی خود احساس می کند را راغب به این عمل زیبایی کند. از جمله فواید این عمل جراحی زیبایی می توان به موارد زیر اشاره داشت :

  • بهبود پیدا کردن شکل ظاهری بینی و زیبایی آن ( در صورت انحراف و کج بودن )
  • بهبود پیدا کردن مشکلات تنفسی 
  • رفع مشکلاتی مانند خر و پف در خواب و یا آپنه خواب
  • تغییر دادن شکل کلی بینی به آنچه که با فرم صورت هماهنگ باشد
  • بهبود پیدا کردن عملکرد تنفسی بینی همراه با زیبایی بینی به صورت همزمان و باهم
  • بهبود یافتن و اصلاح پیدا کردن انحراف تیغه بینی و بهبود شکل ظاهری آن

عمل سپتورینوپلاستی

معنی این کلمه

اگر بخواهیم در لغت معنی سپتورینوپلاستی را بیان کنیم به نتیجه ای مانند اصلاح بینی خواهیم رسید. همان طور هم که در بالا ذکر شد این عمل که با نام سپتوپلاستی نیز شناخته می شود بیشتر با لایه میان دو سوراخ سر و کار دارد. به همین دلیل نام این عمل جراحی زیبایی نشات گرفته از این قسمت از بینی می باشد. (سپتوم)

جراحی سپتورینوپلاستی بینی

جراح زیبایی بینی در هنگام جراحی سپتورینوپلاستی بینی می تواند عمل زیبایی دیگری نیز انجام دهد و علاوه بر اصلاح انحراف بینی اگر فردی به طور مثال نوک بینی گوشتی داشته باشد می تواند آن را اصلاح کند. و یا به طور کلی با کم کردن غضروف بینی می تواند به زیبایی بیشتر نوک بینی کمک کند. یا اینکه با باریک کردن استخوان بینی آن را باریک تر کنند. که اغلب افراد در هنگام این عمل تمایل به تغییرات بیشتر در بینی خود دارند. 

عوارض عمل سپتورینوپلاستی

هر عمل زیبایی و غیر زیبایی بی شک دارای عوارضی هستند. و خب بی شک عوارض عمل سپتورینوپلاستی نیز بعد از این جراحی قابل رویت هستند. اما نگران نباشید! بعد از عمل جراحی بی شک صورت و اطراف بینی و حتی خود بینی شما متورم خواهد شد. اطراف بینی و زیر چشم ها کبود می شوند. این تغییر شکل در هر عمل زیبایی بینی مشهود است و چیز کاملا طبیعی می باشد.

 داخل بینی شما ممکن است با نخ بخیه ، بخسه شده باشد. که اصلا موردی ندارد. این نخ به مرور زمان جذب پوست تان خواهد شد و مشکلی پیش نمی آید.

اما با همه این ها ، داشتن راه تنفس خوب ، تصحیح انحراف بینی و در ادامه در صورت تمایل افراد زیبایی بینی ارزش این عوارض را دارد!

سپتورینوپلاستی

مدت زمان عمل

خیلی از افراد که به مطب مراجعه می کنند یکی از اولین سوالاتی که می پرسند این است که مدت زمان عمل سپتورینوپلاستی چقدر است ؟ و آیا بیهوشی کامل است ؟ در پاسخ باید عرض کنیم که این عمل زیبایی در واقع با توجه به میزان دقت و انحراف و مشکلات بینی افراد بستگی دارد. اما به طور متداول معمولا بین 1 تا 2 ساعت کار انجام می شود. برخی مواقع هم ممکن است 30 دقیقه ای کار به انجام برسد. و به طور معمول عمل سپتورینوپلاستی با بیهوشی کامل فرد انجام می شود.

 

هزینه عمل سپتورینوپلاستی

خیلی از افراد در سایت سوال می پرسند که هزینه عمل سپتورینوپلاستی چقدر است و برای این جراحی بینی چقدر باید پرداخت کنیم. حقیقت این است که در افراد مختلف ممکن است هزینه ها تفاوت داشته باشد. چرا که ممکن است مشکلات بینی و شکل ظاهری آن برای افراد مختلف متفاوت باشد. به همین دلیل باید ابتدا برای مشاوره به مطب دکتر مجید کاظمی جراح زیبایی بینی در تهران مراجعه کنید و سپس برآورد هزینه عمل سپتورینوپلاستی بینی شما انجام می شود.

عوارض سپتورینوپلاستی

بیمه تکمیلی سپتورینوپلاستی 

با توجه به این که عمل سپتورینوپلاستی بینی یک عمل درمانی برای بهبود وضعیت تنفسی بیمار می باشد، می توانید برای سپتورینوپلاستی بیمه استفاده کنید. بیمه تکمیلی در این صورت که بتوانید ثابت کنید این جراحی برای درمان مشکلات تنفسی و انحراف بینی شما انجام می شود مبلغ جراحی را تحت پوشش قرار می دهد.

 

زیبایی بینی امروزه یکی از مهم ترین دغدغه های افراد شده است. فرقی هم ندارد که جنسیت افراد چیست. خانم هستند یا آقا. حتی سن و سال نیز دیگر اهمیتی ندارد. خیلی مواقع پیش می آید که والدین همراه با فرزندشان باهم برای عمل زیبایی بینی به دکتر مجید کاظمی مراجعه می کنند. یکی از شایع ترین عمل های زیبایی بینی عمل سپتورینوپلاستی می باشد. که می تواند علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا برای بینی ، مشکلات دیگر بینی را رفع کند که در این خصوص در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

BackToTop