عمل بینی

مقالات آموزشی در زمینه های مختلف عمل جراحی زیبایی بینی و صورت

بازدید: 86 مرتبه
چاپ

عمل بینی

عمل بینیمشخص ترین عضو صورت بینی است  بنابراین  با ایجاد تغییرات در بینی  این تغییرات در صورت کاملا مشخص می شود.و در عمل بینی باید توجه داشته باشید که بینی  پس از عمل با اجزای صورت شما متناسب باشد و نه این که  بینی فرد دیگری را الگو قرار دهید زیرا بینی هر شخص با اجزای صورت خود هماهنگ است و ممکن است با اجزای صورت شما هماهنگ نباشد.

مهم ترین چیزی که در عمل بینی لازم است اعتماد به پزشک است وبرایعمل بینی نباید وسواس داشت و باید عمل را به پزشک سپرد تا بهترین نتیجه را بگیریم .زیرا وسواس داشتن موجب می شود که پزشک نتواند عمل بینی را با آرامش انجام دهد و دکتر درعمل بینی قطعا بیشتر از شما تجربه دارد و بینی شما را متناسب با صورت شما جراحی خواهد کرد بنابراین بهتر است که ما جراحی را برای پزشک محدود نکنیم.

پوست نیز یکی از مهم ترین عواملی است که در زیبا تر به نظر رسیدن بینی بسیار موثر است و در عمل بینی استخوان و غضروف بینی اصلاح می شود، اما پوست تغییری نمی کند ولی قبل از دیگر قسمت ها پوست بینی دیده می شود و موجب زیبا تر شدن بینی و در نتیجه صورت می شود. بنابراین حفظ سلامت و بهداشت پوست بسیار مهم است.

تنها به توصیه ها و مراقبت هایی که پزشک می گوید توجه کنید و به گفته ها توصیه های دیگران که پایه علمی و تخصصی ندارد توجه نکنید.

عمل بینی اغلب اگر دکتر عمل بینی مهارت کافی داشته باشد جای برش روی بینی باقی نمی ماند اما در برخی مواقع به دلیل عدم تجربه کافی جراح ممکن است جای برش ها روی بینی باقی مانده و از زیبایی بینی و چهره بکاهد. نوع بینی بر الگوی عمل موثر است، برای مثال روش عمل بینی گوشتی و روش عمل بینی استخوانی متفاوت است و نمی توان هر دو بینی گوشتی و بینی استخوانی را به یک روش جراحی کرد. با توجه به این که عمل جراحی بینی بسیار سخت و مهم است اما درد قابل توجهی ندارد. قبل از انجام عمل جراحی بینی درباره گرفتگی و مشکلات سینوسی و همچنین درباره ظاهر بینی و بسیاری از موارد دیگر از بیمار سوال می شود و انتظارات بیمار ارزیابی می شود و همچنین شرایط ساختمان بینی بررسی می شود و برای روش مناسب جراحی بینی تصمیم گیری می شود. در یک جراحی بینی با ایجاد برش هایی روی پوست بینی می توان به استخوان و غضروف بینی دست یافت و به طور کلی در جراحی بینی ممکن است مراحل جراحی بینی شامل: اصلاح انحراف بینی و ناهنجاری های بینی، اصلاح قوز بینی، باریک کردن و بالا بردن نوک بینی و ترمیم نوک بینی، بریدن مقداری از استخوان و غضروف بینی برای باریک کردن قسمت هایی از بینی، افزودن استخوان و غضروف های بریده شدن و اضافه کردن این استخوان ها و غضروف ها به قسمت های ضعیف بینی و حمایت از اسکلت بینی و در نهایت بخیه زدن محل برش و گچ گیری بینی باشد.در روش های جدید جراحی بینی سعی بر این است که از بافت هایی که برداشته می شود در قسمت های دیگر بینی استفاده شود و بافت و ساختار بینی تقویت شود تا از افتادگی بینی جلوگیری شود.

برچسب ها:

درصورتی که این مطلب برای شما مفید است با کلیک روی لینک زیر آن را حمایت و توصیه کنید

BackToTop